Yalçınkaya, öğrencilere kitap hediye etti

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya belediyenin ücretsiz kurslarında eğitim görerek üniversiteyi kazanan öğrenciler ile bir araya gelerek kitap hediye etti.

Yalçınkaya, öğrencilere kitap hediye etti
banner2

Kültür Merkezi’nde 3 yıldır faaliyet gösteren etüt merkezinde üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler, öğretmenler eşliğinde ücretsiz kurs imkanı sağlanıyor.  Özellikle pandemi döneminde merkeze gelerek eğitim desteği alan öğrencilerden pek çoğu üniversite sınavlarını kazanarak hayallerine kavuştu. Yalçınkaya da etüt merkezine giderek üniversiteyi kazanan öğrencilerle buluştu. Öğrencilerle sohbet eden Yalçınkaya öğrencileri tebrik ederek kitap hediye etti.


YALÇINKAYA: ÖĞRENCİLERİMİZİN HEP YANINDA OLACAĞIZ

Kendilerine üniversite hayatlarında da başarılar dileyen Yalçınkaya, “Belediye başkanlığına başladığım andan itibaren gönlümüzde, aklımızda, ufkumuzda hep eğitim vardı. Buranın geleceği eğitilmiş insanlara bağlı. Dershanemizi onun için açtık. Üniversiteyi kazanan öğrenciler gurur tablomuz. Bundan sonraki hayatlarında da hep yanlarında olacağız. Yolları açık olsun. Kazanamayan öğrencilerimize buradan şunu söylüyoruz: Hayat, yarış devam ediyor. Bundan sonraki eğitimlerinde bizimle beraber olsunlar. Bu yolu beraber yürümeye devam edeceğiz. Bizim hedefimiz gelecek yıllarda bu tablonun üstünde daha güzel tablolar ortaya çıkarmak ve Akçakale’nin geleceğinde bu eğitilmiş insanların çok büyük rolü olacak. Canla başla öğrencilerimizi destekliyoruz” ifadelerini kullandı.


BİHA
YORUM EKLE