Yabancılarla ilgili yeni karar!

İçişleri Bakanı Soylu, 1 Temmuz itibarıyla mahallelerde ikamet edebilecek yabancı oranının yüzde 25'ten yüzde 20'ye düşürüleceğini, bin 200 mahallenin ikamete kapatılacağını ve Ramazan Bayramı gibi Kurban Bayramı'nda da Suriyeliler için bayram izni uygulaması olmayacağını açıkladı.

Yabancılarla ilgili yeni karar!
banner2

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç Bilgilendirme Toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin göçmen kaçakçılığı ile mücadelesine değinen Soylu, "Sınır dışı konusunda da Türkiye geçen yıl toplam sınır dışı oranını yüzde 11'den yüzde 53'e çıkardı. Her yakalanan 100 kaçak göçmenden yüzde 53'ünü geri gönderiyoruz. Geri Gönderme Merkezlerimizde toplam 25 bin geri gönderilecek insan var. Bu ülkelerin sayısını artırmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

Bakan Soylu, "Ülkemizde yabancıların belirli bölgelerde yoğunlaşmasının önlenmesi amacıyla yabancı sayısının toplam kişi sayısına oranının yüzde 25'i geçtiği toplam 781 mahalle tüm yabancılar için ikamete kapatılmıştı.

1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren oranın yüzde 20 olarak uygulanması sağlanacaktır. Böylelikle yaklaşık 1200 mahalle ikamete kapatılmış olacaktır" ifadesini kullandı.

BİHA

 


YORUM EKLE