Viranşehir’de onlarca ekiple aşı çalışması

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ile Viranşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki aşı ekipleri, "Toplumsal bağışıklığı artırmak" amacıyla aşı çalışması yaptı.

Viranşehir’de onlarca ekiple aşı çalışması
banner2

VİRANŞEHİR- Viranşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü, 41 ekip ile  bin 200 kişiyi “Toplumsal bağışıklığı artırmak” amacıyla aşıladı.

Viranşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Uğur Kutluay, koordinesinde yaklaşık 125 kişiden oluşan 3 kişilik gruplar halinde 41 ekip, Toklu Mahallesi, Yaban Mahallesi, Alakonak Mahallesi, Usluca Mahallesi, Kemerli Mahallesi, Eyyüpnebi Mahallesi, Yollarbaşı Mahallesi, Kızlar sarayı, Anıt Mahallesi ve birçok kırsal mahallelerde Evde yatalak olan yaşlı kişilere, kafelerde, pazar yerlerinde, kahvehanelerde, taziye evlerinde ve hava şartları nedeniyle evinden çıkamayan halkın aşılarını yaptılar.


“BİN 200 VİRANŞEHİRLİ HEMŞERİMİZ AŞILANDI”

Viranşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Uğur Kutluay, yaptığı açıklamada, “Güçlendirilmiş Aşı ekipleri ile Aşı seviyesi az olan kırsal mahallelerimize ve ilçemiz içerisinde esnaf ve rahatsızlığı nedeniyle aşı olmaya gidemeyen, yaşlı hasta vatandaşlarımızın aşılarını yapmak üzere, yaklaşık 125 Kişiden oluşan 41 ekip ile Aşı çalışması yapıyoruz. Yapılan yoğunlaştırılmış Aşı çalışması ile Bugün yaklaşık bin 200 Viranşehirli hemşerimiz aşılandı. Viranşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Viranşehirli vatandaşlara Sağlık çalışanlarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

BİHA


YORUM EKLE