Viranşehir’de ilaçlama çalışması başlatıldı

Viranşehir Belediyesi, havaların ısınması ile birlikte artan haşerelere karşı ilaçlama seferberliği başlattı.

Viranşehir’de ilaçlama çalışması başlatıldı
banner2

Halk sağlığını ilgilendiren konularda etkin mücadelesini sürdüren Viranşehir Belediyesi, şehir merkezi ve kırsal mahallelerin tamamında her gün ilaçlama yapacak. Belediye Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde görevli  Personeller eşliğinde yürütülen çalışmalarda, cadde ve sokakların yanı sıra mesire alanları, hayvan barınakları ULV cihazları ile haşerelere karşı ilaçlandı. Teknik donanımlı araçlar ve deneyimli elemanlarla yürütülen ilaçlama çalışması, insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla gerçekleştiriliyor.

Genel ilaçlamanın yanı sıra, sivrisinek ve karasinek larva mücadelesi ve gece sivrisinek ilaçlama çalışması yapan ekipler, dezenfekteye de özen gösteriyor.

 

EKİNCİ: HAŞERE SORUNU YAŞAMAYACAK

Yapılan ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci : "Havaların ısınması ile sivrisinek, karasinek ve haşereler çoğaldı. Lavra döneminde ilaçlamalar yapmıştık. Şimdi ise ekiplerimiz gece ve gündüz sahada olacaklar. Yapılan çalışmalar ile vatandaşlarımız sıcak havalarda sivrisinek, karasinek ve haşere sorunu yaşamayacak. İster parklar da ister evler haşere sıkıntısı çekilmeyecek. Ekiplerimizin çalışmaları yaz sonuna kadar sürecek” dedi.

BİHA

YORUM EKLE