Viranşehir'de ağır tonajlı araçlar şehir trafiğine girmeyecek!

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Çevre yolunun faaliyete girmesi ile ağır tonajlı araçların bu güzergahı kullanacağı öğrenildi.

Viranşehir'de ağır tonajlı araçlar şehir trafiğine girmeyecek!
banner2

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci çalışmaları denetlemek için sahaya indi.

Başkan Ekinci ilk olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttükleri alternatif çevre yolu çalışmalarını yerinde inceleyerek, sorumlu birim yetkililerinden bilgi aldı.

Çevre yolunun ilçe trafiğini çok rahatlatacağını belirten Başkan Ekinci, 40 metre genişliğinde olacak yolun Viranşehir’in batı girişinden İlçenin doğu çıkışında bulunan otogara bağlanacağını söyledi.  Şehir içi trafiğini rahatlatmak için Büyükşehir Belediyesi ile Koordineli çalışma yürüttüklerine vurgu yapan Başkan Ekinci, “Yapılacak olan yol  ile ağır tonajlı kamyonların geçiş güzergahı olacak. Bu çalışma şehir içi trafiğin rahatlatılması adına da alternatif yol olarak kullanılacak” dedi.

Daha sonra Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Kanar Küme Evlerinde başlatılan yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Ekinci ulaşım ağını sorunsuz hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Plan ve program dahilinde tüm mahallelere eşit mesafede hizmet götürmeye çalıştıklarının altını çizen Başkan Ekinci, hedeflerinin 2021 yılı ile birlikte hizmet çıtalarını daha yükseğe taşımak olduğunu kaydetti.

Mahallelerinde başlatılan yol yapım çalışmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren mahalle sakinlerinden Sabri Opak ise ilçe merkez ve kırsal mahalle ayırımı yapmadan yaptığı hizmetlerden dolayı Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ekibine teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE