Viranşehir Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

Viranşehir Belediyesi, 2021 yılı Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Salih Ekinci başkanlığında başladı.

Viranşehir Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi
banner1

Belediye Meclisi toplantı salonunda maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen toplantı, yoklama, açılış konuşması, saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından gündem maddelerine geçildi. Halka ve basına açık yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, katılımlarından dolayı belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, alınacak kararların hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu. Zorlu bir yılı geride bıraktıklarını belirten Ekinci, 2020'de dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs  nedeniyle hayatın her alanında aksamaların olduğunu ve işleyişin yavaşladığını aktardı.

Belediye olarak tüm sıkıntılara rağmen hedeflerinin ötesinde hizmetleri gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Ekinci, hedeflerinin 2021 yılında hizmet çitasını daha da yükseğe çıkarmak olduğunu kaydetti. Mahkeme kararı ile iptal edilen İmar planına da değinen Ekinci, imarın tekrar açılması için gerekli girişimlerinin tüm hızıyla devam ettiğini ve en kısa zamanda açılacağının altını çizdi.

Yapılan konuşmanın ardından meclis üyelerinin verdiği soru önergeleri okundu. Bazı soru önergeleri ilgili birimlere bazıları da gündem maddelerine eklendi. Ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı.

Yaklaşık 1 saat süren Şubat ayı meclis toplantısının ikinci oturumuna yarın devam edilecek.

BİHA

YORUM EKLE