Vekil Özcan, Şanlıurfalıları normalleşme konusunda uyardı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, son günlerde kentte artan koronavirüs vakaları nedeniyle Şanlıurfalıları uyardı.

Vekil Özcan, Şanlıurfalıları normalleşme konusunda uyardı
banner1

Normalleşme süreci kapsamında Şanlıurfa’da birçok işyerinin açılmasıyla birlikte, şehirlerarası giriş çıkış yasağı ve sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, yasakların kalkması ve normalleşmenin başlaması ile birlikte vatandaşları uyardı.

Günlük vaka artışı devam etmesi halinde daha katı kuralların gelebileceğini söyleyen Özcan, şunları sıraladı:

"1-)Dünyada etkisini sürdüren Covid-19’a karşı etkin mücadele sergileyen ülkemiz; sağlık altyapısının güçlülüğü, sağlık çalışanlarımızın özverili gayretleri, milletimizin duyarlılığı ve Cumhurbaşkanımız öncülüğünde devletimizin kararlı çalışmaları salgını en aza indirdi.

2-) Hal böyle olunca kısa zamanda yayılan ama çok kısa zamanda da kontrol altına alınan covid-19 virüsünün etkinliği ülkemizde en aza indirilip, yeni normalleşme süreci devreye sokuldu.

3-) Büyükşehirlerimize giriş çıkış yasağı ve sokağa çıkma yasakları kaldırıldı. Berber, kuaför, cafe, restorant, kıraatane, park gibi tüm alanlar yeniden hizmete girdi. Kurum ve kuruluşlar yeniden eski mesai düzenine döndü. Kısacası duran hayat yeniden eski hızlı akışına geçti.

4-) Normalleşme sürecini kısım kısım başlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, tüm vatandaşlarımızdan ‘maske, temizlik ve sosyal mesafe’ konusunda özenli olmalarını ve bu 3 kurala riayet edilmesini istedi.

5-) Bu süre zarfında günlük virüs kapan vaka sayılarımız binli seviyenin altını görürken, iyileşen hasta sayımız her geçen gün artıyor, ölüm vakaları da en minimum seviyede sürüyor.

6-) Fakat son günlerde virüsün yeniden günlük vaka sayısı bin seviyesinin üzerine çıkması biraz moral bozucu oldu. Özellikle bugünlerde Şanlıurfa’mızda virüsün yayılma hızındaki artış bizleri tedirgin etti.

7-) Aziz hemşerilerimize bu vesile ile seslenmek istiyorum. Maskesiz dışarı çıkmayalım, Birbirimizi gönülde sevelim lakin birbirimizden en az 1 buçuk metre uzak olmaya gayret edelim. Ve temizliğimize özen gösterelim.

8-)Covid-19 süresindeki sağlığımız için alınan tedbirlerin yeniden uygulanmaması için bu 3 kurala herkesin riayet etmesini rica ediyorum. Eğer günlük vaka artışı devam ederse daha katı kurallar gelebilir. Bu virüs illetinden tamamen kurtulmamızın yolu kurallara uymaktan geçiyor.

9-)Sizlerin burnu kanasa bizleri derinden üzer. Lütfen zorunlu olmadıkça keyfi olarak dışarıda olmayalım, temas etmeyelim, maske, mesafe ve temizlik kuralına uyalım. İlimizde özelinde etkin bir çalışma sergileyen Pandemi Kurulunun açıklamalarına riayet edelim."

BİHA

YORUM EKLE