Urfalı vekilin yıllar önceki sosyal medya kararı!

MHP Lideri Devlet Bahçeli sosyal medya kirliliği nedeniyle hesaplarını aktif olarak kullanmayacağını duyurdu. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili M. Kasım Gülpınar da yıllar önce benzer sebeplerle sosyal medya hesaplarını kapatmıştı.

Urfalı vekilin yıllar önceki sosyal medya kararı!
banner2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyaya yönelik kapsamlı bir hukuki düzenlemenin yolda olduğunu açıklaması gündemdeki yerini korurken, MHP lideri Devlet Bahçeli’den bir açıklama geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ın sözlerini destekleyen paylaşımlar yapan MHP Lideri Bahçeli sosyal medya kirliliğine tepki göstermek için hesaplarını askıya aldığını duyurdu. "Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım" diyerek şu açıklamalarda bulundu:

Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir. Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir. Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir. İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir. İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir. Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum. Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim."

 

URFALI VEKİL DE HESAP KAPATMIŞTI

Sosyal medyanın doğru kullanılmadığı, bilgi kirlililği ve sözlü şiddet içerdiğini düşünen AB Uyum Komisyonu Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar da 2017 yılında bundan yaklaşık 2,5 yıl önce bireysel olarak tepki göstermiş ve sosyal medya hesaplarını kapatmıştı. 

Vekil Gülpınar yıllardır siyaset hayatına sosyal medya kullanmadan devam ediyor. 

BİHA

YORUM EKLE

banner99