Urfalı sporcu Balkan şampiyonu oldu

Şanlıurfalı Sporcu Hüseyin Can, Kiev’deki Balkan Maraton Şampiyonası’nda şampiyon oldu.

Urfalı sporcu Balkan şampiyonu oldu
banner2

Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki Balkan Maraton Şampiyonası’nda Türkiye erkeklerde kürsüde iki isimle yer alırken, takım halinde de birinci oldu. Ukrayna’da ABAF üyesi yedi ülkenin katılımıyla yapılan Balkan Maraton Şampiyonası’nda Türkiye üç madalya elde etti. Erkeklerde tasnif dışı yarışan Mert Girmalegesse 2:18:28 ile birinci olurken, Hüseyin Can 2:19:22 ile en iyisini koşarak Balkan şampiyonu oldu. Balkan sıralamasında Halil Yaşın 2:24:08 ile ikinci, Ukrayna’dan Dimitri Pozhevilov da 2:28:53 ile üçüncü sırayı aldı.

Kadınlarda ise Hırvatistan’dan Ana Stefulj, 2:38:28 ile ipi göğüsleyen isim oldu. Bu yarışta Büşra Nur Koku ve Sevilay Eytemiş, erkekler yarışında ise Ercan Arslan, müsabakayı tamamlayamadı.

Takım sıralamasında Türkiye erkeklerde 5 puanla Ukrayna’nın önünde birinciliği aldı.

 

BEYAZGÜL’DEN KUTLAMA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Balkan Şampiyonluğunu elde eden Urfalı Sporcu Hüseyin Can’ı tebrik ederek, “Ukrayna'da koşulan Kiev Maratonu ve Balkan Şampiyonası Yarı Maratonu'nda Türkiye adına yarışan Şanlıurfalı Milli Sporcumuz Hüseyin Can birinci oldu. Tokyo yolunda senin için güzel bir antrenman oldu. Alkışlar, tebrikler sana” ifadelerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE