Urfalı düğün sahibinin davetlilerden alkışlanacak talepler

Şanlıurfa'da oğlunu evlendirecek olan bir babanın davetlilerden talebi hem şaşkınlık yarattı hem de takdir topladı. İşte herkese örnek olması gereken bir düğün sahibi...

Urfalı düğün sahibinin davetlilerden alkışlanacak talepler
banner2

Kilo kilo takılan altınlar ve havaya saçılan dolarlarla gündeme gelen Urfa düğünleri artık şekil değiştirmeye başladı.

Celal Çakmak isimli bir baba gösteriş ve şaşalı düğün merasimi yerine böylesi mutlu bir günün toplumda kaynaşmaya vesile olmak ve hayır duası ile yeni bir hayata merhaba demenin daha kıymetli olduğunu düşündü. Bunun için hem kente hem topluma faydalı olmak adına 30 Eylül Pazartesi oğlunun düğün merasimi için davetlilere bir çağrıda bulundu. Davetinde gelen her misafirden yanında bir yetim getirmesini ve en az 1 ağaç dikmesini istedi. 

 

"MUTLULUĞUN CAN SUYU OLSUN"

Çağrısı için kimsenin kendisine kızmasını istemediğini belirten Çakmak "30 Eylül Pazartesi evladımı evlendiriyorum,davetime icabet edecek misafirlerimden bir istirhamım var.yanlarında bir yetim çocuk ta getirsinler.yetimler başımın tacıdır,böyle bir günde onların sevinci beni ziyadesiyle bahtiyar edecektir.ayrıca her gelen misafirimden en az bir ağaç dikmelerini de istiyorum.bilmem kimse kızmaz inşaallah bu taleplerime.yetimin duası yeryüzünün en kıymetli hazinesidir.rabbim onların bir anlık sevincini bu kurulacak ailenin mutluluğunun can suyu yapsın" dedi.

Çakmak'ın bu düşünceli talepleri takdir topladı ve herkese örnek olması istendi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99