Urfalı başkanın paylaşımı Türkiye gündemini değiştirdi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş yaptığı çekiliş ile raflardaki kitapların ekran görüntüsünü alan ve #Urfafıstığı hashtagi ile paylaşan 50 talihliye kitap hediye edeceklerini açıkladı.

Urfalı başkanın paylaşımı Türkiye gündemini değiştirdi
banner2

Koronavirüsün yayılmasını engellemeye yönelik alınan tedbirler sonrası belediyelerin çekiliş etkinlikleri de yeniden başladı.

Haftasonları getirilen kısıtlamalar ile birlikte vatandaşları kitap okumaya yönlendirmek için paylaşımda bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, bir çekiliş başlattı.

 

Kuş, yaptığı paylaşım ile tüm kitaplar raftayken ekran görüntüsü alan ve #Urfafıstığı hashtagi ile paylaşan 50 talihliye, kitap hediye edileceğini kaydetti. Çekilişin başlamasıyla vatandaşlar ekran görüntülerini paylaşınca, #Urfafıstığı hashtagi de Türkiye gündeminde Trend Topic (TT) listesine girdi.Öte yandan, haftaiçi açıklanacak sonuç ile kitap kazanan talihli kişilere, Urfa Fıstığı, Urfa İsotu ve baklava da hediye edilecek.

İşte, o çekiliş:

Evde kalanlarla eğlenceli bir oyun...

Raflardaki kitapları yerinde durduran 50 kişiye çekilişle kitap, Urfa Fıstığı, Urfa İsotu ve baklava hediyemiz olacak. #URFAFISTIĞI hashtagıyla ekran görüntüsünü paylaşım altına eklemeyi, rt, beğeni ve takip etmeyi unutmayalım:) pic.twitter.com/lhluGml7wK

— Mehmet Kuş

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE