Urfalı başkanın girişimleri sonuç verdi

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya'nın, Nefes Kredisi'nin kapsamının genişletilmesi için verdiği girişimler sonuç verdi.

Urfalı başkanın girişimleri sonuç verdi
banner1

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya öncülüğünde Şanlıurfa Ticaret Borsası, Kovid-19 salgının uluslararası platformda yarattığı daralmanın minimum zayiatla atlatılabilmesi, ekonomik alanda rahatlama yaratılabilmesi adına hem yerel hem de ulusal ölçekte birçok temas ve girişimlerde bulunmuştu.

Kaya, pandemi sürecinde katıldığı çeşitli toplantılarda Şanlıurfalı üretici, esnaf ve tüccarın ihtiyaç ve taleplerini her fırsatta dile getirerek, gerekli mercilere iletti ve takipçisi oldu. Toplantılarda altı çizilen hususlar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde yapılan girişimlerle sonuç verince, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın desteğiyle TOBB öncülüğünde, Denizbank’ın da katılımıyla yeni bir anlaşmaya imza atıldı.

GİRİŞİMLER SONUÇ VERDİ

Kaya, son olarak TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun yönetiminde gerçekleştirilen Doğu ve Güneydoğu Oda ve Borsa Başkanlarının bir araya geldiği toplantıda Nefes Kredisi’nin kapsamının genişletilerek, daha çok bankayla anlaşma yapılması gerektiğini belirtti.

TOBB’dan alınan güncel bilgilere göre, Denizbank ile devam etmekte olan Nefes Kredisi başvuru ve kullandırımları için kamu bankalarından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile de anlaşma imzalandı.

ÜST LİMİT 100 BİN TL

Protokole göre kredi yalnızca TOBB’a bağlı Oda ve Borsalara üye olan işletmeler tarafından kullanılacak. Nefes Kredisi üst limiti ise 100 bin TL olacak. Nefes Kredisi, 31/12/2020 tarihine kadar anapara ve faiz geri ödemesiz, 31/12/2020 tarihini takip eden 12 aylık eşit taksitli toplam en fazla 20 ay vadeli olarak kullandırılacak.

BİHA

YORUM EKLE