Urfa’nın ilçesinde öğrencilere yardım

Akçakale Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi 150 öğrenciye kışlık giyim yardımında bulunuldu.

Urfa’nın ilçesinde öğrencilere yardım
banner1

Akçakale Belediyesi, kış mevsiminde ihtiyaç sahibi çocuklara mont ve kazak dağıttı.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, bu kez Güneren Kırsal Mahallesi’ndeki 150 öğrenciye giyim yardımında bulundu. Güneren İlk ve Ortaokulu bahçesindeki yardım dağıtımına Yalçınkaya’nın yanısıra öğretmenler, öğrenciler ve ebeveynleri katıldı.

YALÇINKAYA: ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM

Öğrenciler ile tek tek ilgilenerek sohbet eden ve yardımları kendi elleriyle dağıtan Yalçınkaya desteklerinin süreceğini belirtti. Önceliklerinin eğitim olduğuna dikkat çeken Yalçınkaya “Çocuklarımızın buradaki sevincini, gözlerindeki ışığı gördüğümüz zaman bize de bir heyecan geldi.  Yaptıklarımız bir şey değil, yapılanları büyük görmüyorum. Bu çocukların eğitimleri ilgili çok büyük düşüncelerimiz vardı. Bunları gerçekleştirmek için dershane kurduk. Hocalarımız da destek verecek. Öğrencilerimizi layık olduğu yerlere taşıyacağız. Türkiye'nin büyük büyük insanlarını burada yetiştireceğiz. Bu gayret içerisindeyiz. Bu yaptığımız yardımlar çocuklara bir gülümseme olarak kabul ediyoruz. Kendilerine hayırlı olsun. İnşallah devamını da sağlamaya çalışacağız. Çocuklarımıza da bundan sonraki eğitimlerinde ve hayatlarında başarılar diliyoruz. Hocalarımızın da gayretlerine teşekkür ediyoruz. Bizim Akçakale Belediyesi olarak birinci önceliğimiz eğitim” dedi.

Yalçınkaya desteklerinin devam edeceğini dile getirerek öğrencilerden hayallerini kurdukları mesleklerin peşinden koşmalarını ve memlekete hizmet etmelerini istedi.

Velilerle ve vatandaşlarla da görüşen Yalçınkaya daha sonra okuldan ayrıldı.

BİHA

YORUM EKLE