Urfa’nın ilçesinde koronavirüs denetimleri sürüyor

Siverek Belediyesi zabıta ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe genelinde bulunan toplu taşıma araçları ve taksi duraklarında bulunan araçların denetimlerine devam ediyor.

Urfa’nın ilçesinde koronavirüs denetimleri sürüyor
banner2

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çalışmalarını yürüten zabıta ekipleri, halkın en çok temas ettiği alanlar içerisinde bulunan toplu taşıma araçları ve taksilerde denetimler yaparak sürücülere sosyal mesafe ve meskenin önemini anlattı.

Denetimlere ilçe genelinde İçişleri Bakanlığı genelgesiyle valilik görevlisi, sağlık çalışanı, polis ve mahalle muhtarı da katılarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Toplu taşıma araçları ve taksi sürücüleri, sosyal mesafeyi koruyarak yolcu taşıma işlemi yapılması ve taksilerde ise maske ve dezenfekten bulundurulması konusunda uyarıldı.

Konuyla ilgili olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Son aylarda artan vakalara karşı halkımızın sağlığını önemseyerek ilçe genelinde dezenfekten çalışmasının yanı sıra denetimlerde titizlikle yürütülüyor. Zabıta ekiplerimiz toplu taşıma araçları ve taksilerde sürücü ve yolcuların uyması gereken kuralların yanı sıra sosyal mesafe ve maske takmanın önemi konusunda uyarılarda bulundu, bu zorlu süreçten hep birlikte çıkmanın yolu kurallara uymaktır” denildi.

BİHA

YORUM EKLE