Urfa DEVA yönetiminden Yeneroğlu’na destek

Şanlıurfa DEVA Partisi İl Başkanlığı, partinin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Urfa DEVA yönetiminden Yeneroğlu’na destek
banner1

ŞANLIURFA –Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Şanlıurfa İl Teşkilatı, partinin Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırıyı düzenledikleri basın açıklamasıyla kınadı.

Partinin Şanlıurfa İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Ahmet Tüysüz ve diğer parti üyeleri katıldı.

İl Başkanı Tüysüz, tarafından okunan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Milletvekilimiz, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz.

Emniyet Genel Müdürlüğü; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır.

Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır.

Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir.

Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, yol arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz. Genel Başkanımızın vurguladığı gibi; önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz.

Bizler, DEVA Partisi Şanlıurfa İl Teşkilatı olarak kararlıyız.  Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz.”


OLAY NASIL OLMUŞTU?

Mustafa Yeneroğlu, başkent Ankara’da yabancı uyrukluların Kızılay'da açtığı işletmenin tabela asma törenine katılmak üzere kafeye gitmiş, polisin yoğun önlem alarak takip ettiği törenin ardından emniyet yetkilileri kafeye giderek tabelanın kaldırılmasını istemişti. Bunun üzerine Yeneroğlu ile polis arasında tartışma yaşanmıştı.

BİHA

 

 


YORUM EKLE