Urfa'dan çağrı: Devlet kira almasın!

TDP Urfa İl Başkanı Bahri Ağolday pandemi sürecinde esnafın kira ödemekte yaşadığı zorluğu dile getirerek "Devletimiz kiraya verdiği yerlerden bu yerlerin pandemi sebebiyle kapalı kaldığı dönemlerde kira alımlarını durdursun" dedi.

Urfa'dan çağrı: Devlet kira almasın!
banner2

Türkiye Değişim Partisi'nden (TDP) hükümete esnafın kira sorununun çözümü için çağrı geldi. 

Partinin Şanlıurfa İl Başkanı Bahri Ağolday parti merkezce pandemide kira ödemekte zorlanan işletmeciler için yapılan açıklamayı paylaştı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"PANDEMİDE KİRA ALINMAMALI"

"Bildiğiniz üzere son pandemi yasaklarından sonra birçok yer kapandı, bunların içinde milli emlaktan, vakıflardan TCDD'den ve belediyeden yer kiralayan işletmeciler de mevcut. Bu işletmeciler diyor ki; Devletimiz pandemiden dolayı her yeri kapattı, biz de yerlerimizi kapattık ama devletimize kiramızı hala vermekteyiz. Zaten pandeminin zararını herkes gibi biz de derinden yaşıyoruz, neden devletimiz bizden hala kira alıyor? Pandeminin ilk dönemlerinde devlet, devletin kiraya verdiği yerlerden kira alımını 3 ay ertelemişti. Bu kısa vadeli çözüm tüm sorunları erteleyerek sümen altı yapmaktan başka bir şey değildi.

Türkiye Değişim Partisi olarak diyoruz ki; Devletimiz kiraya verdiği yerlerden bu yerlerin pandemi sebebiyle kapalı kaldığı dönemlerde kira alımlarını durdursun. Esnafın hiç bir gelir elde etmediği yerde, esnaftan kira almak bu insanları ekonomik olarak zor durumda bırakır. Devletimizin binlerce esnaf kiracısı var ve bu insanların mağduriyetini gidermemiz gerekiyor. Devletimiz hem kiracısı, hem vatandaşı olan bu insanların mağduriyeti giderilmeli, pandemi döneminde kira alınmamalıdır."

"Esnaf bu ülkenin orta direğidir" denilen açıklamada esnafa hem ülke hem insanlık adına yardım yapılması gerektiği belirtildi. 

BİHA

YORUM EKLE