Urfa'daki kaşiflerden "Bir kap bir iyilik"

Anadolu Gençlik Derneği Urfa Şubesi tüm ilçelerde öğrencilerin sokak hayvanlarına sahip çıkması için "Bir kap bir iyilik" projesini hayata geçirdi. Projeye dahil olan kaşif öğrenciler mahallelerindeki sokak hayvanlarından sorumlu...

Urfa'daki kaşiflerden
banner2

Anadolu Gençlik Derneği Şanlıurfa Şubesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor.

Dernek tarafından tüm ilçelerde ortaokul öğrencilerine sokak hayvanlarına sahip çıkmaları, onların yaşamlarına destek olmaları için "Bir kap bir iyilik" çalışması başlattı. Bu kapsamda kaşif gruplar oluşturularak mahalle mahalle projeye kaşif öğrenciler dahil edildi. Öğrenciler hazırladıkları malzemeler ile doğaya su ve yem bırakıldı. 

Konuyla ilgili konuşan Anadolu Gençlik Derneği Şanlıurfa Şubesi Ortaokul Başkanı Murat Akyol mahallelerdeki hayvanların artık kaşif öğrencilere emanet olduğuna dikkat çekerek'' Son zamanlarda sosyal medya ve televizyonda sokak hayvanlarına yönelik bir çok vahşet olaylarına tanık olmaktayız. Bizler biliyoruz ki İslamda muhtaç her canlıya sahip çıkmak bir sadakadır. Genel merkezimiz tarafından Türkiye geneli başlatılan bu çalışmaya Şanlıurfa Şubesi olarak teşkilatlandığımız tüm ilçelerde başlattık. Bizler hayvanlara sahip çıkma düşüncesini sadece söylemde değil eyleme dökmeye karar verdik. Bu bakımdan kaşif gruplarımız olarak kendi mahallerimizde sokak hayvanları için kendi imkanlarımızla yeme içme ihtiyaçlarını giderebilecekleri kaplar hazırladık. Artık kaşif öğrencileriminizin olduğu mahallelerde sokak hayvanları bu öğrenciler tarafından besleniyor' dedi.

Çalışma vatandaşlardan da takdir topladı.

BİHA

YORUM EKLE