Urfa'daki hastaneye yetki verildi: Günde 500 test yapılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji PCR laboratuvarında günlük 500 adet PCR koronavirüs testi yapılabilecek. 

Urfa'daki hastaneye yetki verildi: Günde 500 test yapılacak
Destekten TR

Koronavirüs tanısı için Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesi tamamlanan Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı Prof. Dr. Fadile Yıldız Zeyrek yönetiminde PCR testi çalışmalarına başladı. 
 


 

Konu ile ilgili konuşan Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fadile Yıldız, Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarının, koronavirüs tanısına yönelik olarak günlük 500 PCR testi çalışma kapasitesine sahip olduğunu, PCR tanı laboratuvarında hızlı sonuç vermek için büyük bir titizlikle çalışmaya başlandığını, Şanlıurfa il merkezinden ve ilçelerinden gelen hasta numunelerinin aynı gün içerisinde tüm testlerinin tamamlanarak sonuca ulaştırıldığını, aynı anda vatandaşların mağdur olmaması için koronavirüs dışındaki hastalıklarının tanı ve tedavisi için diğer test çalışmalarının da devam ettiğini ifade etti.
 


 

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek ise, “Hastanemiz Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’da koronavirüs PCR testleri için yetkilendirilen ikinci laboratuvar oldu. Böylelikle daha çok sayıda Şanlıurfalının test yapması mümkün olacaktır. Bu hizmeti Şanlıurfalı hemşerilerimize sunmamızı sağlayan, emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Kısa sürede laboratuvarımızı kurduk. Tam kapasite çalışmaya başladık” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR