Urfa'da yetimler için kumanya hazırlandı

Şanlıurfa Ay Işığım derneği Ramazan Ayı içerisinde kutlanan Dünya Yetim Günü dolayısıyla bir kampanyaya imza attı ve kentte ilk kez yetim çocuklar için kumanya paketi dağıtıldı. Dernek amaçlarının çocukları sevindirmek olduğunu belirtti.

Urfa'da yetimler için kumanya hazırlandı
banner2

Şanlıurfa’da yetim ve öksüzler için faaliyet gösteren Ay Işığım Derneği yardımlarına bir yenisini daha ekledi. 

12 ay boyunca yetim ailelere gıda, giyim, çeyiz, evlerinin yenilenmesi, burs, yetimlerin hayallerini gerçekleştirmek gibi birçok konuda yardım eli uzatan Ay Işığım Derneği, her yıl Ramazan Ayı'nın 15'inci günü kutlanan Dünya Yetim Günü dolayısıyla yeni bir çalışma başlattı. Dernek kendi çatısı altında yeni bir birim kurdu ve oruç tutsun tutmasın tüm çocukların yüzünü daha çok güldürmek için çocuk kumanyası paketleri oluşturdu. Çocuklara dağıtılan kumanyalar aileler ve çocuklar tarafından da sevinçle karşılandı. 

Dernek tek amaçlarının çocukların yüzünü güldürmek olduğunu belirterek tüm hayırseverleri yetim çocukları sevindirmeye ve onların mutluluklarına ortak olmaya davet etti. Açıklamada "Sizler de bir yetime bayramlığını hediye etmek isterseniz; 1 yetim giydirme 100 TL, bir yetim ailenin gıda paketi 180 TL ve bir çocuk kumanyası 50 TL. Pandemi döneminde 0 414 315 64 24 ve 05426237255 telefonla ve www.ayisigim.org adresinden ulaşıp zekat, fitre, sadakalarınız yetimlerimize ulaştırabilirsiniz " denildi.

BİHA

YORUM EKLE