Urfa’da rüşvet operasyonunda gözaltına alınmışlardı!

Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 4 ilde düzenlenen rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 30 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Urfa’da rüşvet operasyonunda gözaltına alınmışlardı!
banner2

Şırnak merkezli rüşvet operasyonun bir ayağı da Şanlıurfa’da yapılmıştı. Operasyonlarda gözaltına alınan 30 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Silopi Cumhuriyet Başsavcılığınca, Habur Sınır Kapısı’nda görevli gümrük memurlarının rüşvet karşılığı kaçak geçişlere kolaylık sağladığı iddialarıyla ilgili başlatmış olduğu soruşturma kapsamında gözaltına alınan 30 zanlının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Emniyetteki işlemlerini tamamlanan şüpheliler, daha sonra hastaneye götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler ardından Silopi Adliyesi’ne sevk edildi.

Silopi Cumhuriyet Başsavcılığınca, Habur Sınır Kapısı’nda aralarında gümrük memurlarının da bulunduğu, rüşvet karşılığında kaçakçıların geçişine kolaylık sağladığı iddialarına ilişkin 3 Ocak’ta başlatılan soruşturma kapsamında Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından başta Şırnak olmak üzere Şanlıurfa, Samsun ve Osmaniye’deki belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Rüşvet karşılığında sınır kapısından geçişlerde kaçakçılara kolaylık sağladıkları iddiasıyla yapılan operasyonda 30 şüpheli gözaltına alınmıştı.


BİHA


YORUM EKLE