Urfa’da muhtarlar sorun ve taleplerini aktardı

Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Dağyanı bölgesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

Urfa’da muhtarlar sorun ve taleplerini aktardı
banner2

Kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında yaşanan son gelişmelerden sonra İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgeleri doğrultusunda, Haliliye İlçe Kaymakamı Metin Esen başkanlığında, ilçede bulunan kurumların temsilcilerinin katılımıyla, Dağyanı bölgesi mahalle muhtarlarıyla buluşma toplantılarından biri daha gerçekleştirildi.

İlçe Jandarma Komutanlığıma bağlı Dağyanı Jandarma Karakolunda gerçekleştirilen toplantıya, Kaymakamı Metin Esen ve kurum temsilcileri ile Haliliye’de görev yapan muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. Muhtarların mahalleleriyle ilgili taleplerini dile getirdiği toplantıda, gündeme getirilen konular doğrudan ilgili kurum amirlerine yönlendirilerek çözüm yoluna gidildi.

Toplantıda; koronavirüs ile mücadele, mera ve hazine arazilerine yapılan müdahalelerin önlenmesine yönelik tedbirler, anız yakma olaylarının önlenmesi, eğitim alanındaki öncelikler ve yatırımlar, kırsal mahallelerdeki yol ve içme suyu ihtiyaçlarının belirlenmesi, toplulaştırma çalışmalarında yaşanan sorunlar, insan hakları uygulamaları, madde bağımlılığı ile mücadele ve İlçemizdeki elektrik sıkıntılarının giderilmesi konularında değerlendirmeler yapıldı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99