Urfa'da korona hastalarına evde hizmet veriliyor

Koronavirüs salgınını önlemeye yönelik tedbir ve denetimlerin sürdürüldüğü Şanlıurfa’da, rahatsızlıklarını sağlık kuruluşlarına bildiren vatandaşlara yönelik evde sağlık hizmetleriyle her gün yüzlerce vatandaşa ulaşılıyor.

Urfa'da korona hastalarına evde hizmet veriliyor
banner1

Şanlıurfa’da İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde, İlçe Sağlık Müdürlüklerince organize edilen mobil ekipler, vatandaşlara yönelik evde sağlık hizmetlerini yürütüyor. Ekipler, bir doktor ve sağlık personelinden oluşuyor. Herkesin birbirinden uzak kaçtığı bir dönemde, virüsün bulunduğu evlere bizzat giden sağlık çalışanları, fedakarlıklarıyla takdir topluyor.

Evde izolasyon tedbirine tabi tutulan vatandaşların 112 Çağrı merkezine yaptığı başvuruların değerlendirilmesi sonucu harekete geçen mobil sağlık ekipleri, koruyucu ekipmanlar kullanarak gittikleri evlerde hastalar hakkında bilgi alıyor.

Salgın hastalık konusunda uzman doktor tarafından gerçekleştirilen ziyarette, hastanın şikayetleri değerlendiriliyor. Gerekli görülmesi halinde COVID-19 testi için mukozal sürüntü alan ekipler, hastaların ilaçlarını düzenli olarak kullanmaları, izolasyon tedbirlerine uymalarını ve izolasyon süresi tamamlanana kadar evlerinden çıkmamaları tavsiyelerinde bulunuyor.

BİHA

YORUM EKLE