Urfa'da köpek saldırısı! Genç kadın yaralandı

Harran Üniversitesi'nde bir köpeğin saldırısına uğrayan genç kadın yaralandı. Yetkililere çağrıda bulunan genç kadına Harran Üniversitesi Rektörü'nden yanıt gecikmedi.

Urfa'da köpek saldırısı! Genç kadın yaralandı
banner2

HALİLİYE- Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde bulunan Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü içerisinde sağlık personeli olduğu öğrenilen genç bir kadın köpeklerin saldırısı sonucu yaralandı. 

Olay sabah saatlerinde meydana geldi. Mesaiye giden sağlık personeli, kampüs içerisinde bulunan başı boş köpeklerin saldırısına uğradı. Saldırıda elinden yaralanan genç kadına Harran Üniversitesi Hastanesinde ilk müdahalesi yapıldı. Saldırıdan şans eseri yaralanarak kurtulaSn genç kadın yetkililere "Bugün benim başıma gelen yarın sizin de başınıza gelebilir hatta çok daha kötü sonuçlar olabilir. Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü içerisindeki tüm köpeklerin toplanıp hayvan barınaklarına götürülmesi gerek. Hepimiz birlik olup sesimizi duyuralım" çağrısında bulundu. 


Çağrıya yanıt Harran Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik'ten geldi. Rektör Prof. Dr. Çelik ise geçmiş olsun dileklerini iletti ve durumu daha önce de Büyükşehir ve ilçe belediyelerine ilettiklerini kaydederken önlem alınması için daha ilgili kurumlara yazı yazıldığını belirtti. Rektör Çelik, konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

BARINAK YETERSİZ

Türkiye'de gündem olan ve  Şanlıurfa'da da son günlerde sıkça yaşanan köpek saldırıları yaşanan barınak sorununu akıllara getirdi.  Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni barınak yapılırken mevcut barınağın yetersiz olması nedeniyle toplanan köpekler tekrar bırakılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına rağmen Şanlıurfa'da çok fazla köpeğin sokaklarda başı boş dolaşması dikkat çekiyor. Özellikle aç kalan köpekler tehlike saçarken, vatandaşlar başı boş köpek sorununa bir an önce el atılmasını talep ediyor.

BİHAYORUM EKLE