Urfa’da arazi kavgasına karışmışlardı, adreslerinde cephanelik çıktı

Şanlıurfa'da, arazi anlaşmazlığı gerekçesiyle kavga eden ve 13 kişinin gözaltına alınıp, serbest bırakıldığı silahlı kavganın ardından tarafların adreslerinde yapılan operasyonda çok sayıda tüfek ele geçirildi.

Urfa’da arazi kavgasına karışmışlardı, adreslerinde cephanelik çıktı
banner1

ŞANLIURFA –Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Eğerkıran Mahallesi'nde husumetli iki grup arasında, 19 Haziran'da arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüşmüştü. Kimsenin yaralanmadığı, 3 büyükbaşın hayvanın telef olduğu olayın ardından yapılan çalışmalarda 750 boş kovan ele geçirilirken, 13 kişi jandarma tarafından gözaltına alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şahıslar, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olaya ilişkin şahısların adreslerine 150 jandarma ekibiyle operasyon düzenlendi. Husumetli ailelerin, adreslerine gizlediği 16 tüfek ile çok sayıda mermi ele geçirilirken, 10 kişi gözaltına alındı.

Eğitimli köpeklerin de kullanıldığı operasyonda, husumetli ailelerin evlerinde arama yapan ekipler, duvarların arasında ve bahçeye kazılı toprak altında, çuvallar içinde 16 tüfek ele geçirdi.

Aramalarda ayrıca tüfeklere ait ise çok sayıda mermi ele geçiren jandarma, silahların sahibi oldukları saptanan ve ismi açıklanmayan 10 kişiyi gözaltına aldı.

BİHA


YORUM EKLE