Urfa’da 2021'de binlerce hastaya evde bakım hizmeti verildi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nün evde bakım ekibi 2021 yılında 9 bin 300 hastaya evde hizmet verdi.

Urfa’da 2021'de binlerce hastaya evde bakım hizmeti verildi
banner2

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nde Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üys. Faruk Günak başkanlığında Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi sorumluları ve sahada sağlık hizmetlerini yürüten tüm personellerle toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda evde sağlık hizmetlerinin rutin hizmet süreci ve Kovid-19 salgınına bağlı yürütülen iş ve işlemlerin kapsamı, evlerinde sağlık hizmeti gören hastaların tedavi süreçleri, evde sağlık hizmetlerinin ulaşımında yaşanabilecek problemlerin tespiti ve direkt sahada görev yapan personellerin tavsiyesi ve görüşleri alınarak çözüm önerileri tartışıldı.

Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Yard. Uzm. Dr. Melis Kurt, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 13 devlet hastanesi, 3 diş hastanesi olmak üzere evde sağlık hizmetlerinin devam ettiğini söyledi. Kurt, hedeflerinin tüm hastalara ulaşabilmek, onların ihtiyaçlarını evde sağlık hizmetleri olarak sunabilmek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"İlimizde hastaneye gelemeyen genel durumu bozuk olan yatalak olan hastalarımız bizim için ön planda ziyaret kapsamında değerlendirilmektedir. Evde sağlık hizmeti olarak 2021 yılında 9bin 300 hastaya hizmet verildi. Bu hastalarımızın birebir evine gidilerek hasta ziyaretleri gerçekleştirmekte ve hastaların ihtiyaçları, ilaç talepleri, reçete talepleri, pek çok anlamda kendilerine yerinde tedavi hizmeti sunulmaktadır."


"2022 YILI HEDEFLERİMİZİ BELİRLEDİK"


Bugünkü toplantıda evde sağlık hizmetlerini değerlendirmek üzere tüm ekiple buluştuklarını ifade eden Kurt, "Arkadaşlarımızla işleyişimizde ortaya çıkan aksaklıklarımızı vatandaşlarımızla olan diyalogları konusunda onları daha iyi bir şekilde hizmet alabilmeleri sağlamak amaçlı görüşlerimizi bildirdik. 2022 yılı hedeflerimizi belirledik. En iyi şekilde sağlık hizmetlerimizi devam ettirip daha iyiye çıkarabilmek amaçlı bir sonraki planlarımızı ve toplantılarımızı planladık" diye konuştu.


BİHAYORUM EKLE