Urfa'da 20 gündür süren husumet: Ölü ve yaralılar var!

Şanlıurfa’nın Birecik İlçesinde yaklaşık 20 gün önce yine silahlı kavga yaşayan iki aile bugün de çatıştı. Mahallede öğle saatlerinden bu yana silah sesi eksilmezken jandarma komutanı ve emniyet müdürü de olay yerine gitti.

Urfa'da 20 gündür süren husumet: Ölü ve yaralılar var!
banner1

Kavga,  Birecik İlçesine bağlı Kural Kırsal Mahallesi’nde meydana geliyor. 

İddiaya göre, husumetli olan iki aile 23 Haziran 2020 günü henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı silahlı kavga çıktı. Ölü ve yaralıların olduğu kavganın ardından günler geçse de husumet bitmedi. Dün gece ve bugün kavga çıktı ve silahlar konuştu. Kim veya kimler tarafından ateşlendiği belli olmayan olayda, şuana kadar aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi.

AMBULANSLARIN GİRİŞİNE İZİN VERİLMİYOR İDDİASI

 

İhbarı üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ölü ve yaralılara müdahale için mahalleye girmeye çalıştığı ancak ambulansların girişine izin verilmediği öne sürüldü. Ekipler mahallenin dışında bekleyişini sürdürüyor. 

EKİPLER MÜDAHALEDE GÜÇLÜK ÇEKİYOR!

Çatışmanın devam ettiği bölgede jandarma ekiplerinin de güçlük geçtiği öğrenildi. Yıkılan ve yakılan evlerin olduğu iddia edilen olayda, geniş güvenlik önlemleri alınmaya çalışılıyor.

JANDARMA VE EMNİYET YETKİLİLERİ OLAY YERİNE

Saatler süren çatışma bitmeyince olay yerine jandarma komutanı ve emniyet müdürü de gitti. Yetkililer aileler ile görüşüp kavgayı sonlandırmak ve yaralıları almak için uğraşıyor.

AYNI AİLELER ARASINDA DÜN AKŞAM SAATLERİNDE DE KAVGA ÇIKTI

Öte yandan, dün akşam saatlerinde de aynı aileler arasında silahlı kavga çıkmış, olayda 1’i ağır 4 kişi yaralanmıştı.
 

BİHA

 

YORUM EKLE

banner99