TBESF ligleri etaplı başlatıyor

TBESF, korona virüs dolayısıyla ertelenen tüm spor faaliyetlerini Spor Bakanlığı’nın izniyle başlatma kararı aldı. Bu kapsamda 3. Lig C Grubu 1. Etap basketbol karşılaşmaları 6-12 Haziran arasında Şanlıurfa’da oynanacak.

TBESF ligleri etaplı başlatıyor
banner2

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Şanlıurfa İl temsilcisi aynı zamanda Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı da olan  Veysi Fırat, ligler hakkında yaptığı açıklamada, Federasyonun pandemiden dolayı yaklaşık 1 yıldır Tekerlekli Sandalye Basketbolu, Ampute Futbolu, Oturarak Voleybolu ve tüm takım kamplarını yani kısacası tüm spor faaliyetlerini Spor Bakanlığının kararı ile durdurduğunu hatırlatarak, “Fakat pandeminin azaldığı normalleşmeye döndüğümüz bugünlerde yine Spor Bakanlığımızın izinleriyle federasyonumuz tüm spor Faaliyetlerini başlatma kararı almıştır” dedi.

Liglerin nasıl oynatılacağı konusunda açıklık getiren Fırat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  

“Federasyonumuz tüm sporcu-hakem-gözlemci ve diğer çalışanları düşünerek bu yıl merkezi bir ilde olmak kaydıyla “Etaplı ve Play-Off’lu 1’er hafta gibi kısa süreli olacak şekilde ligler oynatılacaktır. Süper Lig 3. Etabı 1 Play-Off  1.Etabı Yalova’da 08-12 Nisan ayında oynatılacak. 2. Etabı Gaziantep 20-25 NİSAN’ ayında oynatılacak. 3. Etabı için 2 Süper lig takımına sahip olan Ceylanpınar- Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa’da olması için görüşmeler devam ediyor  ve Play-Off için federasyonumuz bir çok ille görüşme içerisinde. Birinci Lig 2 Etap, 1. Etabı Yalova’da 20-25 Nisan’da oynatılacak, 2. etabı için kesin olmamakla beraber Konya ili ile görüşme içerisinde. İkinci Lig 2 etap, 1.etabı 31 Mayıs -5 Haziran, 2. Etabı da 17-23 Haziran’da kesin olmamakla beraber Van İlinde yapılması planlanıyor. Üçüncü Lig:  A Gurubu 1. Etabı Aydın’da 5-10 Haziran’da, B Grubu da 13-19 Haziran’da Aydın’da oynatılacak.”

 

FIRAT TEŞEKKÜR ETTİ

Üçüncü Ligin C grubunda 7 Bedensel Engelli Basketbol takımının bulunduğunu ve yaklaşık 90 sporcunun katılacağı organizasyonun Şanlıurfa’da yapılması için talipli olup aldıklarını sözlerine ekleyen Fırat, şunları konuştu:

“1. Etap 6-12 Haziran ayında Şanlıurfa Eyyübiye Yenice Spor Salonunda oynatılacaktır. 7 takımın katılacağı 1. Etap’ da yaklaşık “sporcu- hakem-gözlemci ve refakatçilerle beraber” 120 kişi ilimize gelmiş olacak. 3. Lig Play-Off için federasyonumuz birkaç ille görüşme içerisinde bu iller içerisinde bizde varız.  Hepimizin ortak bir hedefi vardı oda organizasyonu ilimize almaktı onu da başardık. Bundan sonra iş Şanlıurfa’mıza ve değerli basına düşüyor, gelen takımları memnun edip basına güzel bir şekilde taşırsak Federasyonumuzda böyle organizasyonları çekinmeden ilimize verir.  Bizim de federasyonda sesimiz daha gür ve güçlü çıkar. Boş olan etapları da Şanlıurfa’mıza almak için adım attık, görüşmelerimiz sürüyor.”

BİHA

 

YORUM EKLE

banner99