ŞUTB Başkanı Mehmet Kaya afetler sonrası yaptıkları çalışmaları anlattı

ŞUTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, deprem ve sel felaketinde yaptıkları çalışmalara değinerek, “Bu afetin minimum zararla atlatılması en büyük temennimiz. Üreticilerimizin ve dolayısıyla da esnafımızın mağduriyet yaşamaması için alınacak tüm önlemleri kurum olarak takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ŞUTB Başkanı Mehmet Kaya afetler sonrası yaptıkları çalışmaları anlattı
banner2

Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, yaklaşık dört aydan beri afetlerin gölgesinde oldukça zor günler geçirdiklerini belirterek ŞUTB olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklama yaptı.  

“6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinin ilk gününden bu yana deprem bölgelerindeki çalışmalara katılarak seferber edilen kurumsal imkânlarla afetzedeleregönderilen yardımlarının koordinasyonunu sağladık” diyen Kaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sivil Toplum Kuruluşlarımızla oluşturduğumuz Kriz Masası'nda bir araya gelerek, afetten dolayı esnafımızın oluşan; enerji kesintisi,istihdam, tedarik zinciri ve hasar gibi sorunların çözümü noktasında ivedilikle harekete geçilmesi için çalışmalar yaptık. Bu bağlamda Ticaret, Ulaştırma ve Altyapı, Hazine ve Maliye Bakanlıklarımız ve Birlik Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğluile toplantılar yaptık. 365 Oda ve Borsa Başkanımızla TOBB öncülüğünde ‘’tedarikçim deprem bölgesinden ’’ ve ‘’iş dünyası konut seferberliği’’ kampanyaları başlatıldı. Çeşitli sektör temsilcilerinin iştirakleriyle görüşmeler gerçekleştirerek afet nedeniyle ortaya çıkan problemleri ve problemlerin ne şekilde giderilebileceğini değerlendirdik.

Özellikle yerel bazda Şanlıurfa Valiliğimizin uhdesinde Borsamız ev sahipliğinde oluşturulan ziraat,ticaret, sanayi ve esnaf komisyonlarında tarafımıza iletilen talep ve sorunlar, Valimiz Sn. Salih Ayhan başkanlığındaki üst komisyonda raporlaştırılarak ilgili bakanlıklara iletildi.Kurumsal olarak ilgili mercilerle direkt görüşmeler sağlayarak esnaf, tüccar ve çiftçimizden gelen tarımsal üretim, sulama ve enerji alanındaki sorunları gündeme getirdik.

Deprem felaketinden kaynaklanan yaraların sarılması noktasındaki çabalarımız devam ederken akabinde yaşanan sağanak yağışların etkisiyle sel baskınları meydana geldi. Hem memleketimizin hem de ülkemizin ekonomik geleceği için uzun zamandır üzerinde durduğumuz kuraklık tehlikesi yerini aşırı yağışlardan ötürü oluşan risklere bıraktı. Sağanak yağış sonucu oluşan sel baskınları ve dolu, tarım alanlarında tahribat yarattı. Bu afetin minimum zararla atlatılması en büyük temennimiz. Üreticilerimizin ve dolayısıyla da esnafımızın mağduriyet yaşamaması için alınacak tüm önlemleri kurum olarak takip ediyoruz. Rabbim başa çıkmayı nasip eylesin.”

Mehmet Kaya, açıklamasını tüm hemşehrilerine geçmiş olsun dilekleriyle  bitirdi.

BİHA


YORUM EKLE

banner99