Suruçlu çocuklar gazeteciliğe heveslendi

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bulunan bir okulda, öğrenciler öğretmenleri ile birlikte eTwinning projesi kapsamında atık malzemelerden özgün sanat eserleri ortaya çıkartıyorlar.

Suruçlu çocuklar gazeteciliğe heveslendi
banner1

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi kırsalında bulunan Bellik İlkokulu’nda “Kadrajımdan Sanata eTwinning” projesi Mart ayı etkinlikleri içerisinde yer alan ‘Kadrajımdan Sanata’ ödüllü fotoğraf makinesi tasarım yarışması düzenlendi. Bu kapsamda öğretmenlerin desteğiyle, okula getirilen fotoğraf makinesi ve kamera öğrencilerin ilgisini çekti. Daha önce kamera ve fotoğraf makinesi kullanma fırsatı olmayan öğrenciler bu sayede kamera ile tanıştılar. Tasarım yarışması için okula getirilen aletlerle çekim yapmak isteyen öğrenciler, ekipman yetersizliği nedeniyle çekimi gerçekleştiremediler.  Gerçek çekim yapamadıkları için maket fotoğraf makinesi ve kamera yapmak istediklerini öğretmenlerine bildirmeleri üzerine okulda yer alan geri dönüşüm projesi dahilinde atık malzemelerden kamera ve fotoğraf makinesi yaptılar. Kartondan hazırladıkları kameralar ile çekim yapmaya başlayan öğrenciler, heyecanlı anlar yaşadı.

Yarışmanın amacının öğrencilerin ve öğretmenlerin iş birliği halinde projeler geliştirip, geri dönüşüm malzemelerinden özgün eserler ortaya koymak olduğunu belirten Okul Müdürü Eren Şamlıoğlu, bu tür etkinliklerin öğrencilerin akademik başarısını arttırdığını belirterek öğrencilerin özgün eserler ortaya koyduğunu ve sonucunda böyle bir projenin ortaya çıktığını dile getirdi.  Proje dahilinde, Suruç Bellik İlkokulu’nun öğretmenleri, Hatice Coşarer, Ayşe Öztohum, Muharrem Safa Türkmen, Elif Er ve Okul Müdür’ü Eren Şamlıoğlu öğrencilerle birlikte öğrencilerin aktif şekilde rol aldıkları bir etkinliğe imza attılar. Yarışmanın sonucunda, en özgün sanat eserini ortaya çıkartan öğrencilere ödülller verildi. 1’inci olan öğrenciye kırtasiye seti, 2’inci ve 3’üncü olan öğrencilere çanta verildi. Yarışmada, dereceye giremeyen öğrencilere de okuma seti hediye edildi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99