Suriye'de yapılan çalışmalar artık bir tık ile önünüzde

Barış Pınarı Bölgesinde hayatın normalleştirilmesi için kamu yararına çalışmalar yürüten SUDKOM'un web sitesi faaliyete girdi. Merkez ayrıca yapılan çalışmaları sosyal medya hesaplarıyla da takipçileriyle paylaşıyor.

Suriye'de yapılan çalışmalar artık bir tık ile önünüzde
banner2

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) web sitesi kurarak digital dünyaya adım attı.

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG işgalinden temizlendiği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle hayatın normale dönmeye devam ettiği Barış Pınarı Bölgesinde tüm koordinasyon, Valilik bünyesinde kurulan SUDKOM tarafından sağlanıyor. Kurum, Sivil Toplum Kuruluşları ve dernekler tarafından yapılan organizasyonlar ile yardım faaliyetleri, alt ve üst yapı çalışmaları SUDKOM tarafından koordine ediliyor. 

Genel Koordinatörlüğünü Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in yaptığı SUDKOM da çalışmaların daha hızlı ve etkin şekilde yürütülmesi amacıyla 7 koordinatörlük bulunuyor.

  • Genel Koordinatör Yardımcısı Şahin ASLAN

  1. Güvenlik ve Sınır İşleri Koordinatörü: Muhammet KOCAKAYA

  2. Sivil Toplum Kuruluşları (STK), Sosyal Projeler ve İnsani Yardımlar Koordinatörü: Mahmut SÖNMEZ

  3. Basın, Yayın ve İletişim Koordinatörü: İbrahim MADENLİ

  4. ARGE, Elektronik ve Bilişim Sistemler Koordinatörü: Coşkun GÜLTEPE

  • Genel Koordinatör Yardımcısı İsmail ÇETİNKAYA

  1. Planlama ve Proje Uygulama Koordinatörü: Yahya DOĞAN

  2. Yerel Yönetimler ve Destek Hizmetleri Koordinatörü: Salih ELMAS

  3. İdari ve Mali Koordinatörü: Serkan ELMAS

 

ÇALIŞMALAR ÖNÜNÜZDE

Merkez, sınır ötesinde mesai kavramı gözetmeksizin yürüttüğü çalışmaların yanısıra eşzamanlı olarak çalışmalardan vatandaşları haberdar etmek için web sitesi kurdu ve sosyal medya hesapları açtı. Facebook, Twitter ve İnstegram ile web sitesine "//sudkom.com/" adı kullanılarak ulaşılıyor.

Sitede merkez ile ilgili pek çok bilgi yer alırken, sosyal medya hesaplarında da çalışmaların fotoğraf ve videoları yer alıyor. Böylece dizüstü, tablet, cep telefonu yada bilgisayarlarınız ile merkezin sınır ötesindeki koordinasyonunu kolayca takip etmeniz mümkün. 

BİHA

YORUM EKLE

banner99