Süleymaniye'deki briketçilerin taşınması için çalışmalar hızlandı

Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ilçesi Süleymaniye Mahallesinde yıllardır kanayan yara olan briketçilerin en kısa sürede Evren Sanayi Sitesi’nde yaptırılan yeni yerlerine taşınmasını hızlandırıyor.

Süleymaniye'deki briketçilerin taşınması için çalışmalar hızlandı
banner1

Mahallelilerin, toz ve gürültü kirliliği dolayısıyla sürekli gündeme getirdikleri briketçilerin taşınması talebi için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat girişimlerini sürdürüyor.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile birlikte Süleymaniye Mahallesinde briketçi esnafıyla buluşan ve briketçi esnafının mahalle içinden hızlıca taşınmasıyla ilgili gerekli birimlere talimat veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Briketçi esnafımız da mahalle içinde kalmaktan muzdarip. Onlar da en kısa sürede taşınmak istiyor. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak Evren Sanayi Sitesindeki yeni yerlerinin tüm eksikliklerini en kısa sürede tamamlayarak taşınma işini hızlandıracağız” dedi.

Beyazgül, “Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile birlikte Süleymaniye'deyiz. Briketçiler Sitesi esnafının taşınmasıyla ilgili sorunları dinledik. Taşınacakları yeni yer olan Evren Sanayi Sitesi’ndeki yerin eksikliklerini bizlere aktardılar. Biz de gerekli birimlere bu eksikliklerin giderilmesi talimatını verdik. Zaten buradaki esnaf da taşınma arzusunda olduklarını bizlere ifade ettiler. Mahalle sakinleri gerek seçimden önce gerekse sonra bizlere daima bu işyerlerinin taşınması talebini iletiyorlardı. Özellikle gürültü kirliliği ve tozdan şikâyet ediyorlardı. Biz de bu sorunun giderilmesi için gerekli tüm adımları atacağız” diye konuştu.

Esnaf ve mahallilerin taleplerini dinlemede Beyazgül’e eşlik eden Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise “Süleymaniye'de yıllardır kangrenleşmiş bir yara olan Briketçilerin mahallenin ortasında kalması burada yaşayan vatandaşlarımızı hem gürültü hem de toz açısından oldukça rahatsız ediyordu. Büyükşehir Belediyesinin Evren Sanayi Sitesi’nde yer verdiği ve birçok hizmeti ulaştırdığı briketçiler sitesinin mevcut sorunları vardı. Briketçi esnafının bölgeden taşınmanın hızlanması için Başkan Beyazgül ilgili birimlere talimat verdi. İnşallah en kısa sürede buradaki esnafın taşınması sağlanacak. Bu konuda bizlere büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e ve taşınmayı kabul eden briketçiler esnafına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BİHA

YORUM EKLE