Soruşturma başlatılmıştı! Suruç Belediyesi'nden açıklama

İçişleri Bakanlığı'nca hizmet pasaportu ile ilgili soruşturma başlatılan Suruç Belediyesi, konuyla ilgili açıklama yaparak "Haberlerin belediye başkanlığımızın mevcut yönetimiyle bir ilgisi bulunmamaktadır" denildi.

Soruşturma başlatılmıştı! Suruç Belediyesi'nden açıklama
banner2

İçişleri Bakanlığı, belediyelerin kamu görevlisi dışındakilere hizmet pasaportu sağlamasıyla ilgili Suruç Belediyesi hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Suruç Belediyesi'nden konuyla ilgili yazılı açıklama geldi. 

 Belediyeden yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında Suruç Belediyesince "dans (folklor)", "Kültür turu" ve "Gençlik programları" adı altında sivil toplum kuruluşları ile iş birliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına kişiler gönderildiğinin tespit edildiğine ilişkin haberlerin yer aldığı hatırlatılarak "Kamuoyuna yansıyan haberlerle ilgili olarak bilinmesini isteriz ki… Suruç Belediye Başkanlığımıza (15/11/2019 ) tarihinde Anayasa'nın 127. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun  46. maddesi kapsamında ‘’Belediye Başkan Vekili ‘’ görevlendirilmiş olup, görsel ve yazılı olarak  yayın organlarında yer alan Suruç  Belediyesince "dans (folklor) ", "kültür turu", "gençlik programları" başlıklı haberlerin  BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZIN MEVCUT  YÖNETİMİYLE BİR İLGİSİ BULUNMAMAKTADIR.

Suruç Belediye Başkanlığı Vizyonel kimliğiyle hizmet vermeye devam etmektedir" denildi.

BİHA

YORUM EKLE