Sivereklileri kötüledi: Onlar bu işin piri!

Düğünlerde konvoy yapılması ve silah sıkılmasını eleştiren Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, konuşmasında Sivereklileri öfkelendiren açıklamalarda bulunarak "Siverek bu işlerin piridir, silah atma. Herkes silahla haşır neşirdir" dedi.

Sivereklileri kötüledi: Onlar bu işin piri!
banner2

Siverek eski Kaymakamı Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve merkez ilçe belediye başkanları ile düzenlediği ortak basın toplantısında Sivereklileri kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Toplantıda düğün, nişan ve benzeri organizasyonlarda havaya silahla ateş açılması noktasında oldukça hassas davrandıklarını belirten Vali Toprak, “Eğer bu tür organizasyonlarda silah kullanımı devam ederse her düğüne bir polis görevlendirir ve bu olayların önüne geçeriz” dedi. 

Silah kullanımına karşı mücadelede kararlılığını anlatırken konuyu Siverek'te görev yaptığı döneme getiren Vali Toprak, "Siverek Kaymakamlığı yaptım. Siverek bu işlerin piridir, silah atma. Herkes silahla haşır neşirdir" dedi. Vali Toprak'ın açıklamaları tepkiyi beraberinde getirdi. 

Vali Toprak'a "Sayın valim, madem problemin farkındasınız peki neden görev sürecinizde bu sorunu çözmeye yönelik adımlar atmadınız?" sorusu yöneltildi.

 

BİHA

YORUM EKLE

banner99