Siverek'te zabıtadan yılbaşı denetimi

Siverek Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında yılın son gününde de denetimlerini sürdürdü ve kurallara uymayan esnafı uyardı.

Siverek'te zabıtadan yılbaşı denetimi
banner2

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın talimatı üzerine hareket geçen Zabıta Müdürlüğü, 2020 yılının son gecesinde denetime devam etti.

Denetimler kapsamında kısıtlamadan muaf tutulan iş yerlerini gezen zabıta ekipleri, alkol satışı yapan büfeleri denetledi. Esnaflara kısıtlama tedbirleri hatırlatılırken maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları istendi.

Öte yandan iş yerlerinde satışı yapılan ürünlerin son kullanma tarihleri ve ürünlerin saklanma koşullarını inceleyen ekipler, evrak denetimi yaptı. Evrak eksiği bulunan esnaflar uyarılırken eksiklerini bir an önce tamamlamaları için süre verildi.

Yılın bittiğini ancak koronavirüs salgınındaki tehlikenin sürdüğünü belirten Zabıta Müdürü Abdurrahman Gümüştaş, halk sağlığının korunmasına yönelik denetimlerin devam edeceğini söyledi.

Denetimler kapsamında kısıtlamadan muaf iş yerlerinin denetlendiğini dile getiren Gümüştaş, “2020 yılı bitiyor olsa da unutmamamız gereken en önemli konulardan biri de alınan pandemi tedbirlerine uymaktır. Çünkü koronavirüs tehlikesi devam ediyor. Yaptığımız denetimlerde esnaflarımıza tedbirlere uymaları yönünde uyarılarda bulunduk. Bu vesileyle 2021 yılının ülkemize ve ilçemize hayırlar getirmesini dilerim.” dedi.

BİHA

YORUM EKLE