Siverek’te vatandaşlara fidan desteği

Siverek Belediyesi, 25 bin çeşitli meyve fidanını çiftçi ve vatandaşlara dağıttı.

Siverek’te vatandaşlara fidan desteği
banner2

SİVEREK –Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın çiftçilerin desteklenmesi ve kentin yeşil bir görünüme kavuşturulması talimatı üzerine harekete geçen ekipler, kampanya başlattı.

Siverek Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğünce kırsalda yaşayan çiftçilere ve vatandaşlara aralarında elma, şeftali, fıstık, nar, zeytin, badem, cevizin olduğu 25 bin fidan dağıttı.

Şehit Suat Aloğlu Mesire Alanı’nda düzenlenen fidan dağıtım programına katılan Çakmak, çiftçilerle bir araya geldi.

Çiftçilerle bir süre sohbet eden Çakmak, Siverek’i yeşil ile anılan bir kent yapmak için çalıştıklarını ifade etti.

Dağıtılan fidanların kente ve doğaya katma değer katacağına inandığını aktaran Çakmak, şunları söyledi:

“Özellikle hem kentimize hem çiftçilerimize geri dönüşü olacak fidanları dağıtmayı uygun gördük. Bunun yanı sıra Siverek’imizi yeşili ile anılacak bir ilçeye dönüştürme konusunda kararlıyız. Siverek Belediyesi ve çiftçi el ele kampanyası kapsamında şu an çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızla beraber fidanlarımızın dağıtımını yapıyoruz. Çok güzel ana şahitlik ediyoruz ki tüm vatandaşlarımızın ağaçlandırma çalışmasına gösterdiği ilgi görülmeye değer. Fidanları köylerinde ya da bahçelerinde sevinç içerisinde toprakla buluşturmak için istekli görüyoruz.”

 

“GERİ KAZANIMI OLAN FİDANLARI DAĞITMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kampanyanın yoğun bir ilgi gördüğünü dile getiren Çakmak, “Bu arada zeytin, badem ve ceviz gibi fidanların dağıtımı önceliğimiz olacak çünkü bunlar kazanç anlamında halkımıza geri dönüşü olan ağaçlardır. Buradan tüm çiftçilerimize ve vatandaşlarımıza çağrı yapıyorum, ne zaman isterlerse dağıtmaya hazırız. Bunlarla kalmayıp ilerleyen zamanlarda yeniden dağıtım yapacağız” dedi.

Çakmak ayrıca Siverek Belediyesi olarak kenti güzelleştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

BİHA

 

 


YORUM EKLE