Siverek’i "ağlayan gelin" süslüyor!

Siverek Belediyesi halk arasında ‘ağlayan gelin’ olarak tabir edilen ters lale soğanı ekimine başladı.

Siverek’i
banner2

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın talimatıyla başlatılan çalışma kapsamında Karacadağ bölgesinde yetişen ve endemik türler arasında yer alan ters lale ekimine başlandı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünce Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden temin edilen lale soğanları, kentin farklı bölgelerindeki park ve yeşil alanlarda ekiliyor. Kentin farklı noktalarına dikilen lale ve soğanlı bitkilerin açmaya başlamasıyla Siverek’te baharın tüm güzelliklerinin yaşanacağı belirtildi.

Yürütülen çalışmaları inceleyerek bilgi alan Çakmak, lalelerin oluşturduğu rengarenk görüntülerin insana huzur verdiğini söyledi. Siverek ilçesini bu yıl adeta lale ile süsleyeceklerini dile getiren Çakmak, “Ters lale endemik türler arasında yer alan bir türdür. Özellikle Karacadağ bölgesinde sıklıkla görmeye alışık olduğumuz laleleri bu yıl kent merkezinde vatandaşlarımızın ayağına getirdik. Genel itibariyle laleler güzel renkleri ve görüntüleriyle insana huzur verir. Bu yıl ilçemizin her tarafını lale ile süsleyerek huzur ortamına katkı sağlayacağız” diye konuştu.

BİHA 

YORUM EKLE

banner99