Sınırdaki ilçelerde öğrenciler ders başı yapacak

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından ilçelere mühimmat atılması sebebiyle yaşanan can kayıplarının ardından Şanlıurfa’nın sınır ilçelerinde eğitime verilen ara yarın sona eriyor.

Sınırdaki ilçelerde öğrenciler ders başı yapacak
banner1

Şanlıurfa sınır ilçelerinde yarından itibaren öğrenciler ders başı yapacak.

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından sivilleri hedef alan PKK/YPG'li teröristler nedeniyle Şanlıurfa Valiliği tarafından Akçakale, Ceylanpınar ve Suruç’taki bazı okullarda 5 gün eğitim ve öğretime ara verildiği duyuruldu. Barış Pınarı Harekatında 5 günlük ateşkes ilan edildi. Bu gelişmenin ardından eğitime verilen aranın sona ereceği öğrenildi.

 

NAKİL OLACAKLAR, TELAFİ EĞİTİM GÖRECEKLER

Özellikle sınıra yakın okullardaki öğrencileri ilçe merkezindeki okullara nakledecekleri öğrenildi.

Okullarda da eğitimin devamı için gerekli tedbirler alındı. Nakiller için okullarda ikili öğretime geçileceği öğrenildi.

Haerkat tamamlandığı takdirde de okula gidemeyen öğrencilere telafi eğitimi yapılacak.

 

"EĞİTİMİN AKSAMASI SÖZ KONUSU OLAMAZ"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'ya gelerek eğitime verilen arayla ilgili alınan tedbirleri açıklamıştı. 

Bakan Selçuk eğitimin tedbirler alınarak devam edeceğini belirterek "Bazı sınır ilçelerinde eğitime ara verilmesi) Eğitime ara verilen okullarımızda öğrencilerimizin telafi eğitimlerine alınması için gerekli planlamalar yapılmıştır. Bizim için eğitimin aksaması söz konusu olamaz. Her şekilde eğitimin devam etmesi için gereken tedbirlerin alınması esastır. Tüm eğitim kurumlarındaki öğrencilerimiz başka okullara nakledilecek. Ara tatillerde telafi programlar yapılacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99