Seyrantepe spor kompleksi gençlere hizmet için gün sayıyor

Karaköprü Belediyesi’nin Seyrantepe Mahallesi’ndeki gençlere spor ve müsabaka merkezi olarak kazandırdığı kapalı spor kompleksi büyük oranda tamamlanırken kısa süre sonra gençlerin hizmetine girecek.

Seyrantepe spor kompleksi gençlere hizmet için gün sayıyor
banner2

Karaköprü Belediyesi’nin ilçeye kazandıracağı kalıcı yatırımlardan olan Seyrantepe Kapalı Spor Salonu tamamlanma aşamasına gelerek hizmet için gün sayıyor.

Karaköprü’nün okullar bölgesi olarak genç nüfusu barındıran mahallesi Seyrantepe’de gençlerin daha güzel bir ortamda spor yapması için çeşitli içerikleriyle kompleks şeklinde yapılan kapalı spor salonunun inşaatı tamamlanma aşamasına geldi. İç ve dış dizaynında küçük çaplı çalışmalar kalırken, çevre düzenlemesinin ardından spor kompleksi gençlerin hizmetine hazır hale gelecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı katkılarıyla yapılan kapalı spor salonunun hizmete açılmasıyla ilçedeki gençler spor yapabilecekleri modern bir alana kavuşacak. Kapalı spor salonunda okul spor müsabakaları ve spor kursları faaliyetleri gerçekleştirilebilecek, gençler bireysel olarak spor yapabilecek.  

Kompleksin Seyrantepe Mahallesindeki gençler için önemli bir kazanım olacağını ifade eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, burada açılacak kurslar ve düzenlenecek müsabakalarla spor şöleni oluşturulacağını söyledi.

895 metrekare kapalı alan üzerinde inşa edilecek kapalı spor salonunun içinde standart boyutlarda basketbol sahası, voleybol sahası, yönetim odaları ile soyunma odaları yer alacak.

BİHA


YORUM EKLE

banner99