Şehit Binbaşı Yıldırım memleketine uğurlandı

Barış Pınarı Bölgesinde şehit olan Binbaşı Mete Yıldırım, Şanlıurfa’da havalimanında düzenlenen askeri törenle memleketi Ankara'ya uğurlandı.

Şehit Binbaşı Yıldırım memleketine uğurlandı
banner1

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine sınır komşusu olan ve Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Suriye’nin Tel Abyad kentinde eğitim sırasında silah kazası sonucu şehit olan Piyade Binbaşı Mete Yıldırım’ın cenazesi, törenle Ankara’ya uğurlandı.

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Suriye'nin Tel Abyad bölgesinde konuşlu 11’inci Komando Tugay Komutanlığında görevli Piyade Binbaşı Mete Yıldırım, dün akşam saatlerinde eğitim sırasında şehit oldu. Şehit Binbaşı Yıldırım'ın cenazesi sabah saatlerinde Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak konvoy eşliğinde Şanlıurfa GAP Havalimanı'na getirildi. Yıldırım için burada askeri tören düzenlendi.

Törene Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kaytan, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuğa, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz ile diğer protokol üyeleri ve Yıldırım’ın silah arkadaşları katıldı.

Dualar eşliğinde şehit Yıldırım’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, memleketi Ankara'nın Elmadağ ilçesine gönderildi.

BİHA
YORUM EKLE