SARAMDER’den ihtiyaç sahibi ailelere yardım

Akçakale Saramda Aşireti Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SARAMDER)ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtarak destek çalışmalarını sürdürüyor.

SARAMDER’den ihtiyaç sahibi ailelere yardım
banner1

Akçakale de yaklaşık bir yıl önce kurulan SARAMDER, kuruluş amacına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. İlçede bulunan yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek, tamamen kendi imkan ve kaynaklarıyla bu yardımları gerçekleştirdiklerini ifade ediyorlar. Bölgede bulunan ihtiyaç sahibi  ailelere bizzat evlerine gidilerek yardım kolileri dağıttıklarını ifade eden dernek başkanı Selahattin Yılmaz: “ Bu bölgede bütün ihtiyaç sahibi ailelere yardımları ulaştırmak,  bizim boynumuzun borcudur.” dedi.

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte tespit ettikleri ailelere gıda kolisi hazırladıklarını ifade eden başkan Yılmaz, şu ifadelere yer verdi: “Akçakale Saramda Aşireti Derneği olarak, kuruluş amacımıza yönelik başlattığımız yardım kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu yardımları tamamen dernek üyelerimizin bağışları ve destekleriyle gerçekleştiriyoruz. Amacımız ilçemizde özellikle kırsal mahallelerimizde ikamet eden yardıma muhtaç aileleri tespit ederek, onların gönüllerini almaktır. Bu amaçla çalışmalarımızı kırsal mahallelerimize yoğunlaştırmış durumdayız. Bu konuda yardım yapmak isteyip te zaman bulamayan  hayır sahibi vatandaşlarımızın da yardımlarını ulaştırmak bizim asli görevidir. Hedefimiz bölgemizde hiçbir ihtiyaç sahibi aile kalmayana kadar çalışmak ve onların ihtiyaçlarını gidermektir.  Buradan bize nakdi yardımlarla destek olan herkese teşekkürü bir borç bilirim.”

Kırsal mahallelerde yardımların ulaştığı aileler dernek yetkilerine ve bu yardımları yapan hayır sahiplerine teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

İBRAHİM HALİL ARSLAN/AKÇAKALE-BİHA

YORUM EKLE

banner99