Şanlıurfalı öğrenciler e-Twinning projesinde yer aldı

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi 2002 Vakıflar İlkokulu İngilizce öğretmeni Erdoğan Çetindağ ve öğrencileri "DepremSİZ Yaşam" e-Twinning projesinde yer aldı.

Şanlıurfalı öğrenciler e-Twinning projesinde yer aldı
banner2

7 yıldır 2002 Vakıflar İlkokulunda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Erdoğan Çetindağ, Türkiye’de meydana gelen büyük depremlerden ve hala devam eden sarsıntılardan toplum olarak ders çıkarılması ve deprem konusunda gerekli bilgiye sahip olunması gerektiğini belirti.

Proje hakkında da bilgi veren Erdoğan, “Ülkemizde yakın zamanda Elazığ ve İzmir depremleri meydana gelmiştir ve yeni depremler olma olasılığı yüksektir. Proje deprem afeti konusunda bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmaya yöneliktir. Proje aşamalarında AFAD ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla bilinç ve farkındalık oluşturarak,  öğrenciler tarafından web 2.0 araçları ile zenginleştirilen toplumsal bilincin arttırılmasına yönelik çalışmaların sosyal ağlar üzerinden yaygınlaştırılması hedeflenmektedir” dedi.

PROJEDE YER ALAN OKULLAR VE ÖĞRETMENLER

 Proje, Şanlıurfa Haliliye 2002 Vakıflar İlkokulu’dan Erdoğan Çetindağ, Erzincan Demirkent Toki İlkokulu’ndan Canan Köse Kütük, Van Tuşba  Şemsibey İlkokulundan Okan Erdem ,İzmit Kuvayi Milliye İlkokulundan Yasemin Güney Doğan, Samsun Vezirköprü Karakucak İlkokulu’ndan Ahmet Korkmaz, , İzmir Menemen Asarlık Toki İlkokulu’ndan Fatma Balcı, , Elazığ Akçakiraz Yüzbaşı İlkokulu’ndan Osman Hayri Topuz , Çanakkale Mustafa Kemal İlkokulu’ndan Seda Erdoğan, Sivas Akıncılar İlkokulundan Çağla Maraşlı, Samsun Vezirköprü Narlısaray İlkokulu’ndan Şemsinur Korkmaz olmak üzere Türkiye’nin 9 farklı ilinden 10 öğretmen, ve Azerbaycan’dan Şamaxırayon Sabir Okulu’ndan Gulnura Babashova öğretmen koordinesinde öğrencilerle birlikte yürütülüyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99