Şanlıurfalı gaziler 45 yıl sonra Kıbrıs’a gitti

Şanlıurfa'da yaşayan Kıbrıs gazileri, 45 yıl önce vatan için savaştıkları toprakları görmek için 5 günlüğüne Kıbrıs'a gönderildi.

Şanlıurfalı gaziler 45 yıl sonra Kıbrıs’a gitti
banner2

Karaköprü Belediyesi, Şanlıurfa'da yaşayan Muharip Gazileri unutmayarak onlara bir jest yaptı. 20 gazi, 45 yıl önce savaştıkları toprakları görmeleri ve geçmişi yad etmeleri için Kıbrıs'a gönderildi.

Şanlıurfa Muharip Gaziler Derneği'ni ziyaret ederek, gazileri Kıbrıs yolculuğuna uğurlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, gazilerin vatan için gidip savaştıkları toprakları görmeleri için böyle bir jest yaptıklarını dile getirdi.

Baydilli şöyle konuştu: “Bu aziz milletimiz her zaman şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlık göstererek açtığı yollardan yürüdü ve bu topraklarda yaşadı. Bizim şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuz çoktur ve biz de bir nebze gazilerimize önem verdiğimizi göstermek adına Kıbrıs gazilerimizi 45 yıl önce vatan toprağı için, milletimiz için hiç düşünmeden gidip savaştıkları toprakları görmeleri için 5 günlük bir Kıbrıs turu yaptırıyoruz. Gazilerimize geçmişteki mücadeleleri için çok teşekkür ediyorum. Şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.”

Muharip Gaziler Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Hasan Aslan ise 45 yıl önce vatan için gidip savaştıkları toprakları tekrar görmeleri için imkan sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye gaziler adına teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE

banner99