Şanlıurfalı gazeteciler sınırda ölümden döndü

Barış Pınarı Harekatını takip etmek için Akçakale'ye giden basın mensupları, saniyelerle ölümden döndü. Unuttukları bir şeyi almak için araçlarına geri dönen gazetecilerin geçeceği yola ateş açıldı.

Şanlıurfalı gazeteciler sınırda ölümden döndü
banner2

Şanlıurfalı gazeteciler, Akçakale sınır hattında ölümden döndü. 

4'üncü gününde devam eden Barış Pınarı Harekatını takip etmek isteyen basın mensupları, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine gitti.
 


 

Aralarında Gazete İpekyol ve Ajans Urfa Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Arısüt ile Gazete İpekyol Akçakale Temsilcisi İbrahim Halil Arslan'ın da bulunduğu basın mensupları, çekim yapmak için sınır hattına geçti.

Arısüt ve Arslan, araçta unuttukları bir şeyi almak için geri döndükleri sırada silah sesleri duyulmaya başlandı. Basın mensuplarının çekim yapmak için geçeceği yola, terör örgütü tarafından ateş açıldı.

Saniye farkı ile ölümden dönen basın mensuplarından İbrahim Halil Arslan, "Gazeteci arkadaşlarım ile sınır bölgesine geldik. Tam o esnada bir şey unuttuğumuzu gördük ve geri döndük. O esnada geçtiğimiz yolun istikametinde çok büyük bir çatışma başladı. Allah bizi korudu. Yoksa ölmüş olacaktık. Terör örgütü askeri ve sivil alanlara ateş açmaya başladı. Biz de bu ateşin arasında kalmadığımızı için şükür ediyoruz" sözlerine yer verdi.
 

YORUM EKLE

banner99