Şanlıurfalı esnafın hırsızlara utandıran cevabı

Sedirleri çalınan Şanlıurfalı esnaf bıraktığı notta "Canları sağ olsun" diyerek hırsızları utandıracak ifadelere yer verdi.

Şanlıurfalı esnafın hırsızlara utandıran cevabı
banner2

Şanlıurfa'da aktivist kimliğiyle tanınan kafe işletmecisi Fethi Tapaç hırsızların gazabına uğradı ancak hırsızları kibarca yaptığı çağrı görenleri hayrete düşürdü.

Kafesinde müşterilerin oturması için tahta sedirler bulunduran esnafı Tapaç, 'tam kapanma' sürecinde işletmesinin kapısına kilit vurmuştu. Geçtiğimiz gün açıklanan kademeli normalleşme kapsamında işyerini yeniden hizmete açan esnaf Tapaç sedirlerden birinin çalındığını gördü. Yaşadığı mağduriyete üzülen ve bir daha bu durumla karşılaşmak istemeyen esnaf Tapaç, çareyi not yazmakta buldu.

Hırsızlara "Hırsız" yerine "İhtiyaç sahipleri" diye seslenerek "Kapanma yetmiyormuş gibi... İhtiyaç sahipleri çocuklar ihtiyaçları kadar çekyatı götürmüşler canları sağ olsun. Eyy ihtiyaç sahibi arkadaşım... Bu işletmenin sahibi de fakirdir... İhtiyaçtan fazlasını almayın" çağrısı yaptı. 

Notu görenler alışılmışın dışındaki gönlü genişlik karşısında hayrete düşerek "Hırsızlar görse utanır" yorumunda bulundu. 

BİHA

 

YORUM EKLE

banner99