Şanlıurfa'ya atanan öğretmenler hediye ile karşılandı

Eğitim-Bir-Sen, Şanlıurfa’ya ataması gerçekleşen 2 bin 500 öğretmeni hediye ile karşıladı. Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, "Öğretmenleri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmadık" dedi.

Şanlıurfa'ya atanan öğretmenler hediye ile karşılandı
banner1

22 Haziran itibarı ile Türkiye genelinde 20 bin, Şanlıurfa'ya ise 2 bin 500 öğretmenin ataması gerçekleşti. Şanlıurfa’da göreve başlayacak olan öğretmenlere, Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, öğretmenlere hediye setini takdim etti.

Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen programa çok sayıda öğretmen katıldı.

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Şanlıurfa’mıza hoş geldin öğretmenim etkinliği kapsamında yaptığı açıklamada “22 Haziran itibarı ile Türkiye genelinde 20 bin, Şanlıurfa'da 2 bin 500 öğretmenin göreve başlama süreçlerine refakat etmek, heyecanlarına ortak olmak ve hazırladığımız ''Hoş Geldin Öğretmenim.'' Hediye setlerimizi takdim etmek üzere 13 ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün bahçelerinde stantlar kurduk.

Sendika olarak; özlük, ekonomik ve sosyal hakların iyileştirilmesi mücadelemizin yanında değer sendikacılığı da vazgeçilmez ilkelerimiz arasındadır.

Davamızın en sağlam kaynağı olan insanımızı, hayatın her alanı için bilgi ve beceri ile donatarak yetiştirecek öğretmenlerimiz, geceyi gündüze katarak akıtacakları terle, geleceğimiz olan çocuklarımızı özveri ile yetiştirme gayreti ile onurlu bir mesleği icra edeceklerdir.

Eğitimciye değer vermeyi şiar edinen sendikamız, öğretmenleri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmayarak, her türlü sorun ve sıkıntılarında yanlarında olduğunu hissettirmek için ''Hoş Geldin Öğretmenim''  diyerek karşılamıştır.

Sendikamız, kültürel, sanatsal ve akademik çalışmalara da öncülük etmektedir. Çalıştaylar, sempozyumlar, konferanslar, kültürel-sanatsal yarışmalar, akademik kurslar ve seminerler düzenlemektedir. Görevde yükselme sınavları ve adaylık sınavları için kurslar açarak, hazırlık kitapları bastırarak üyelerin başarı sağlamasında destek olmaktadır.

Göreve yeni başlayan öğretmenlerimiz için hazırladığımız 'Hoş Geldin Öğretmenim' hediye setimizin içine adaylık sınavı kitabını da ekleyerek katkı sunmak istedik” ifadelerini kullandı.

BİHA 

 

YORUM EKLE