Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünden çağrı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Faz-3 çalışmaları süren TURKOVAC aşısında herkesin gönüllü olmasını istediklerini söyledi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünden çağrı
banner2

ŞANLIURFA - TURKOVAC'ın Faz-3 çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’da gönüllülerin aşılanmasına devam ediliyor.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi TURKOVAC Aşı merkezinde incelemelerde bulundu.

Türkiye genelinde yaklaşık 48 merkezde TURKOVAC'ın Faz-3 çalışmalarının devam ettiğini belirten Gülüm, ülke genelinde yaklaşık 7 bin 400 gönüllünün hedeflendiğini kaydetti. Gülüm, Urfa’daki sayılarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Şanlıurfa’da sayılarımız fena değil ama biraz daha yüksek olmasını arzu ediyoruz. Ayrıca şunu da söyleyebilirim çevre illerden Mardin'den, Adıyaman'dan çalışmamıza katılan vatandaşlarımız var. Çalışmaya katılım ne kadar fazla olursa belli sayıda belli bir noktaya ulaşmış olacağız, yerli aşının kullanıma sunulma hızı da o kadar çabuk olacaktır. Herkesin gönüllü olmasını istiyoruz. Bu anlamda 2 doz Sinovac aşısı olan ve bunun üzerinden en az 3, en fazla 9 ay geçmiş olan gönüllülere ulaşmaya çalışıyoruz".

BİHA
YORUM EKLE