Şanlıurfa'da yoksula verilen kömürden yine taş çıktı!

Şanlıurfa'da yardıma muhtaç ailelere dağıtan kömürler taş çıktı. Yıllardır aynı durumun mağduru olan aileler Şanlıurfa'ya hak edilen değerin verilmesini ve yetkililerin haklarını savunmasını istedi.

Şanlıurfa'da yoksula verilen kömürden yine taş çıktı!
banner2

ŞANLIURFA- Şanlıurfa'da kış mevsiminin gelmesiyle binlerce aileye yapılacak kömür yardımı işine biri tarafından taş koyuldu.

Kentte ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kömür yardımı yapıldı. Özellikle son zamanlarda el yakan kömür fiyatları karşısında yardım alan aileler büyük mutluluk yaşadı ancak mutlulukları adeta kursaklarında kaldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kömürden taş çıktı. Türkiye Kömür İşletmesi (TKİ) ambleminin yer aldığı torbalardaki kömürleri sobaya atan aileler bir süre sonra sobanın yanmadığını fark etti ve kovaya baktıklarında taşlar ile karşılaştı. Üstelik sorun sadece karşılaştıkları taş da değil. Kömürlerin de oldukça kalitesiz olduğu ve hava kirliliğini artırdığı belirtildi.

Temel ihtiyaçlardan biri olan ısınmanın yardım adı altında engellenmesine tepki geldi. Aileler "Bu yıl değil, 4-5 yıldır aynı sorunu yaşıyoruz. Kömür desek değil. İçinden yüzlerce taş çıkıyor. Niye bize bu muameleyi yapıyorlar? Lütfen artık sesimizi duysunlar" diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

BİHAYORUM EKLE