Şanlıurfa’da trafik magandaları huzur bırakmadı

Haliliye Karşıyaka Mahallesi trafik magandalarının karargahı oldu. Patlak egzoz, sonuna kadar açılan müzik sesi, motor, bas gürültüsü semt sakinlerinde huzur bırakmadı. Son olarak mahallede yarış yapan motosiklet sürücüleri vatandaşları isyan ettirdi. Durum tepki gösteren mahalleli, yetkililerden denetimlerle bu durumun önüne geçilmesini istedi.

Şanlıurfa’da trafik magandaları huzur bırakmadı
banner1

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi trafik magandalarının karargahı oldu.

Gece geç saatlere kadar patlak egzoz, sonuna kadar açılan müzik sesi, motor, bas gürültüsü semt sakinlerinde huzur bırakmadı.

Son olarak mahalleye bağlı 545. Sokak’ta yarış yapan motosiklet sürücüleri vatandaşları isyan ettirdi.

 “BEBEKLER GECE BOYU KORKARAK UYANIYORLAR”

Bir mahalleli, sorunun tahammül sınırlarını aştığını dile getirdi.

Durum tepki gösteren mahalleli, yetkililerden denetimlerle bu durumun önüne geçilmesini istedi.

Çocuklarının gece boyunca korkarak uyandığını belirten, mahalle sakini şunları kaydetti:

“Akşam saatlerinde başlayan ve gece geç saatlere kadar süren bu gürültü, yaşam kalitemizi olumsuz etkilemekte ve haklarımıza yapılan bir saygısızlık olmaktadır.Her gece özelikle eğitimsiz kültürsüz birkaç ailenin çocuğu yüzünde küçük bebeklerim gece boyunca korkarak uyaniyorlar.Bu denetimsiz araçların sayısı gün geçtikçe artmakta ve bu civarda oturan vatandaşlar olarak gittikçe dikkatimizi ve rahatsızlığımızı çekmektedir. Hiçbir bireyin özel zevki olan müziği iradem dışında zorla dinlemek istemiyorum ve rahatsız edici motor sesiyle de irkilmek istemiyorum. Emniyetin görevini yapmasını ve bu saygısızca yaşam biçiminin cezalandırılmasını, caddemizde denetimlerin artmasını talep ediyorum.”

BİHA


YORUM EKLE

banner99