Şanlıurfa'da pandemi denetimleri sürüyor

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde kolluk kuvvetleri ile kamu kurum kuruluşlarının personelinden oluşan koronavirüs salgın denetim ekipleri, hafta sonu çalışmaları kapsamında 5 bin 353 iş yeri ve alan denetimi gerçekleştirdi.

Şanlıurfa'da pandemi denetimleri sürüyor
banner2

İl genelinde 62 iş yeri hakkında tedbirlere aykırı durum nedeniyle işlem yapan ekipler, 21.00 – 05.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği belirlenen 61 kişi ile maske ve sosyal mesafe ihlalinde bulunan 70 kişi hakkında idari işlem uyguladı

3 Nisan 2021 Cumartesi günü 406 ekip, 259 araç ve  bin 773 personelin görev aldığı denetimlerde, 4 Nisan 2021 Pazar günü 388 ekip, 259 araç ve  bin 704 personel görev aldı. Koronavirüs testi pozitif çıkanlar ile bunlarla temaslı olanların takibini yapan çağrı merkezi ise 896 çağrı yaparak, 614 vatandaşa mobil sağlık hizmeti ulaştırılmasını sağladı.

Kontrollü normalleşme sürecinin başladığı günden itibaren her fırsatta Şanlıurfalıları uyaran Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, bir ay önce mavi kategoride düşük riskli il durumunda olan şehrin, bir ayda sarı kategoriye geçtiğini hatırlatarak, turuncu ve kırmızı yüksek risk tehlikesine dikkat çekti.

Cumartesi günü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kısıtlama ve ek tedbirlerin işaretini veren Vali Erin, rehavet ve tedbirlere uymama sonucunda, Şanlıurfa’da 100 bin nüfusa düşen vaka oranının bir ay içerisinde 15,4’ten 40,7’ye yükseldiğini belirterek maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına daha çok hassasiyet gösterilmesini istedi.

BİHA

YORUM EKLE