Şanlıurfa’da okullar yeni kütüphanelerine kavuştu

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan 1000 Okul İyileştirme Projesi kapsamında Şanlıurfa’daki 21 okulun kütüphanesi geliştirildi ve modern bir görünüme kavuştu.

Şanlıurfa’da okullar yeni kütüphanelerine kavuştu
banner1

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, 1000 Okul İyileştirme Projesi kapsamında Şanlıurfa’da 12 ilçede toplam 26 okulun bulunduğunu belirterek, “Proje ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çok Programlı Anadolu Lisesi türlerindeki okullarımızın sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı öğrencileri kişisel gelişim, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler yolu ile desteklenerek okullardaki devamsızlık, sınıf tekrarı, eğitimi terk ve disiplin cezası oranlarının azaltılması ve tümüyle ortadan kaldırılması, ayrıca eğitim ortamlarının ve insan kaynakları kapasitesinin geliştirilerek ilimiz genelinde mesleki ve teknik eğitim kurumları arasındaki kalite farklılıklarının giderilmesi, mesleki ve teknik eğitime erişimin artırılması ve daha iyi bir mesleki ve teknik eğitimin gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır” dedi.

“İlk etap çalışması diyebileceğimiz ve özenle sürdürdüğümüz kütüphanelerin Z kütüphane formatında yapılması, yeniden dizaynı ve zenginleştirilmesi çalışmasında kısa sürede sona yaklaştık sayılır” diyen Müdür Yapıcıer, şu ifadelere yer verdi:

“26 okulumuzun 21’inin tamamında hummalı çalışma tamamlandı ve kütüphaneler yepyeni görünümüyle hizmete sunuldu. Tüm kütüphanelerimizdeki tadilat, yenileştirme ve geliştirme çalışması tamamlandıktan sonra tüm okullarımızı muhtelif periyotlarda ziyaret edecek yapılan çalışmaları yerinde göreceğim. Kütüphanelerimiz Şanlıurfa’ya hayırlı olsun. Tüm öğrencilerimize ve eğitim öğretim kadromuza faydalı olması dileğiyle. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99